Категорії

На Серединобудщині впроваджено електронний облік деревини

Сьогодення важко уявити без комп'ютерних технологій. Тому, лісівники Середино-Будського лісгоспу вирішили не відставати. Виконуючи директиви Державного агентства лісових ресурсів, з початку січня цього року на підприємстві впроваджено електронний облік деревини.

Електронний облік деревини - це поштучне електронне маркування круглих лісоматеріалів, що надходять з лісосік у місця їх складування, зберігання, переробки та відвантаження кінцевому споживачеві. Цим нововведенням серединобудські лісівники цілком задоволені.

«Раніше нам потрібно було таврувати кожну колоду, вимірювати діаметр, визначати його сорт і всі дані заносити щодня в зошит. Багато часу йшло на відпуск деревини, адже доводилося писати цілу купу накладних листів», - ділиться майстер лісу Голубівського лісництва Іван Щепетков. – «А зараз ця процедура займає всього кілька хвилин».

Процес обліку деревини, дійсно, не складний. При заготівлі вся деревина оснащується чіпами зі штрих-кодом. При внесенні номеру штрих-коду в кишеньковий комп'ютер до нього прикріплюється інформація про породу, сорт, діаметр, довжину колоди і ділянку лісу, де деревину заготовили. Коли йде відпуск лісопродукції, чіпи скануються, інформація автоматично потрапляє в базу даних лісгоспу. За допомогою портативного принтера водію лісовоза або вантажного автомобіля роздруковується товарно-транспортна накладна, яка необхідна для переміщення даного вантажу. Далі рух цієї деревини можна з легкістю простежити по єдиній базі, яка формується в Держлісагентстві. Так, з початку року по підприємству прийнято в електронному вигляді 37,5 тис. м3 деревини, в тому числі 22,9 тис. м3 - діловий і 14,6 тис. м3 - дров'яної.

Не секрет, що впровадження електронного обліку деревини вимагає вкладення коштів. Серединобудці закупили сучасні прилади: кишенькові персональні комп’ютери, мобільні термопринтери, бирки для маркування деревини та ін., але лісівники не сумніваються, що вкладені кошти обов'язково окупляться і принесуть економічний ефект.

Директор державного підприємства Середино-Будське лісове господарство» Олександр Плужніков переконаний: «Як кажуть, копійка гривню береже, тому, впевнений, що вкладені нами кошти зроблять свою справу. Перш за все, впровадження електронного обліку деревини робить майже неможливим незаконний обіг деревини, а також спрощує роботу лісівників з документами, дозволяючи більше приділяти уваги питанням охорони лісу та примноженню лісових багатств, а це основа нашої діяльності».