Гуляння на масляну

10 березня 2019 року  на центральній  площі міста Середино-Будською міською радою, відділом культури районної державної адміністрації та колективом районного будинку культури були організовані народні  гуляння з приводу проводів зими – гуляння на масляну.

Історія цього свята зародилася ще в стародавній слов'янській язичницькій культурі. Люди здавна на Масляну випікали млинці, як символ тепла, сонця, перемоги весни над зимою. Символом останнього також було спалювання опудала Зими.

У це свято було прийнято влаштовувати цікаві та веселі ігри і забави. Для дітлахів та мешканців міста з головної площі лунали пісні, скоморохи зазивали до участі у конкурсах, усіх бажаючих пригощали млинцями та солодощами.

Вже традиційно, на масляну в  центрі площі був встановлений стовб з подарунками,  де чоловіки мали змогу показати свою міць та спритність.

Завершились гуляння спалюванням символічного солом'яного опудала Зими.