Категорії

На Серединобудщині підвели підсумки Всеукраїнського проекту «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду»

11 серпня 2017 в актовому залі Середино-Будської районної ради відбувся «фінальний форум місцевого розвитку», координатор проекту у Сумській області Тамара Харченко підвела підсумки впровадження мікропроектів ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду - 3».

          У форумі  взяли участь голова Середино-Будської районної ради Микола Харитоненко,  голова Середино-Будської районної державної адміністрації Ірина Заплаткіна, голови місцевих рад, громади яких брали  участь у різних  фазах проекту.

Всеукраїнський проект «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду»  Європейського Союзу та Програми розвитку Організації Об’єднаних Націй впроваджується в Україні та на Серединобудщині з 2008 року.

Перша фаза Проекту  розпочалася у лютому 2008 року.

В липні 2011 року успішно стартувала друга фаза.

Реалізація третьої фази триває з жовтня 2014 року до вересня 2017 року.

За 9 років функціонування програми на Серединобудщині реалізовано 15 міні-проектів.  Зокрема:

 - капітально відремонтовано 4 ФАПа  та 1 медична амбулаторія;

- замінено 49 вікон та 1 дверний блок на енергоефективні в Чернацькій школі;

- придбаний автомобіль «Газель» для Рожковичської школи;

- відновлено освітлення в с. Уралове, с. Чигін, с. Кренідівка ,,смт. Зноб-Новгородське;

- збудовано водогони по вул. Миру, Зоря, Новгород-Сіверська, м. С-Буда,с. Велика Берізка;

- облаштовано майданчики для сміття і закуплені контейнери в м. С-Буда і смт. Зноб-Новгородське.

Крім того, у  третій фазі проекту були задіяні інноваційні енергоефективні заходи з відновлення освітлення  в с. Чигін, с. Кренідівка з   використанням відновлених джерел енергії (енергія сонця) та  з установкою частотного перетворювача на водогоні в с. Велика Берізка.

Завдяки реалізації даних проектів покращилися умови навчання, медичного обслуговування, водозабезпечення, благоустрій для близько 9,5 тис. громадян району.

Завдяки  досвіду написання мікропроекту у Проекті «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду»,  громада Зноб - Новгородської селищної ради  перемогла у конкурсі на залучення коштів з Державного фонду регіонального розвитку для оснащення комунального підприємства «Благоустрій» технікою та обладнанням на суму 2 млн.252 тис. гривень.

          Наприкінці форуму координатор проекту Тамара Харченко відзначила  подяками учасників третьої фази проекту, а саме: Зноб – Новгородського селищного голову Петра Гончарова, Старогутського сільського голову Ніну Калашнікову, Великоберізківського сільського  голову Галину Роговець та Уралівського сільського голову Наталію Шевцову.

Організатори форуму відзначили подяками за організаційну роботу та за провадження Всеукраїнського проекту «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» керівництво району.