Герб та прапор Середино-Будського  району

Герб являє собою класичний геральдичний щит: прямокутник із закругленими кутами, загострений знизу. Геральдичне поле герба поділене навпіл вертикальною лінією. У нижній половині герба розташована піктограма “дерево”, вершина якого починається від центральної точки гербового поля. Нижню третину піктограми перетинає “партизанська стрічка” червоного кольору  з права  на ліво. Ліва половина геральдичного поля зелена, права – жовта, по краю поля  синя окантовка. Піктограма поділена вертикально навпіл. Ліва половина жовта (на зеленому полі), права  – зелена (на жовтому полі). Зелений колір символізує ліс, жовтий колір -  хліборобську ниву та супіщані ґрунти району. Поєднання двох різнокольорових частин – ознака того, що Серединобудщина – це край де збігаються кордони. Піктограма “дерево” – символізує головне природне багатство району – ліс.  Партизанська стрічка – репрезентує  Серединобудщину як партизанський край.

Прапор району являє собою прямокутник поділений на три рівні частини двома вертикальними прямими. У центрі середньої частини прапора розташоване  зображення герба Середино-Будського району. Перша та третя частина прапора зеленого кольору. Середня частина  – жовтого.

Паспорт району